Solo Ambulance in Heerenveen

Geplaatst door redactieheerenveen op 08/02, 14:53 uur.

Heerenveen - De ambulance post van Kijlstra in Heerenveen beschikt sinds kort  over een  zogenaamde Solo Ambulance. Dit is een auto met de bekende herkenbare gele ambulancekleuren en striping, maar ook met zwaailicht en sirene. In de wagen zit alleen een verpleegkundige. Kijlstra heeft gekozen voor een Toyota Prius Hybride auto als voertuig. Dit met het oog op het milieu. De solo ambulance zal in een groot gebied rond Heerenveen worden ingezet. In de wagen zitten alle benodigde medische apparaten behalve een brancard. De auto wordt bestuurd door een gespecialiseerde verpleegkundige met ruime ervaring in de ambulancezorg.

 

De Solo Ambulance wordt overdag door de Meldkamer Ambulancezorg ingezet om als eerste op de plaats incident te zijn en de hulpverlening te starten. Ook zal de solo ambulance ingezet worden om als eerste naar onduidelijke meldingen te gaan. In eerste instantie wordt het nieuwe voertuig ingezet tussen 10 en 17 uur.  Heerenveen is naast Sneek de tweede standplaats van een Solo Ambulance. Na een evaluatie wordt er bekeken waar nog  eens twee Solo Ambulances in Friesland kunnen worden ingezet. Ook in Leeuwarden is men van plan een solo ambulance te plaatsen voor medische assistentie.

Foto: Dennis Stoelwinder

Categorieën: redactieheerenveen
Waardering van dit artikel:
  • 0.0/5 sterren
(0 beoordelingen)

Reacties (0)

Plaats een reactie

Er zijn nog geen reacties

Je bent niet ingelogd. Klik hier om in te loggen en hier om je te registreren, of plaats meteen je reactie: (door te registreren kan je zelf ook nieuws, foto's, foto albums en video's plaatsen)

Je kunt geen HTML-codes gebruiken in je reactie.

captcha
Naar boven

Meer headlines

stats