Heerenveen: GHB-verslaving is moeilijk af te schudden

Geplaatst door redactieheerenveen op 29/07, 08:41 uur.

LEEUWARDEN/HEERENVEEN – GHB is van alle softdrugs waarschijnlijk het makkelijkst te verkrijgen. Tegelijkertijd is het een van de meest verraderlijke en verslavende drugs. Veel gebruikers maken het zelf, de ingrediënten zijn overal vrij verkrijgbaar. Bevorderlijk voor de gezondheid is het absoluut niet: een van de hoofdbestanddelen is gootsteenontstopper. Wanneer je er eenmaal aan begint, kom je er moeilijk weer van af. 

Als een 31-jarige Heerenvener zijn dagelijkse portie ghb niet slikt, dan overleeft hij het niet. 'Ik moet het wel in huis hebben. Als je het niet neemt, dan stopt je hart', zei de man dinsdag tegen rechter Jolanda Lootsma. Toen de politie op 12 oktober vorig jaar een inval bij hem deed, had de Heerenvener een maatbeker met 300 milliliter GHB op het nachtkastje staan. Naast zes hennepplanten op zolder had hij alle ingrediënten in huis om zelf GHB te maken.

De politie was zo vriendelijk geweest om hem de helft van de in beslag genomen GHB mee te geven, waarschijnlijk om te voorkomen dat de Heerenvener in een cold turkey zou belanden. Destijds schatte hij dat hij ongeveer 40 milliliter per dag nodig had om te ontkomen aan de ontwenningsverschijnselen die er volgens hem niet om liegen. 'Het is erger dan bij heroïne', vertelde hij. Dinsdag hield hij het op een dagelijks gemiddelde van 20 tot 30 milliliter. Hij is al jaren verslaafd. Hij was er ooit via iemand anders aan begonnen en voor hij het in de gaten had, kon hij niet meer zonder het narcosemiddel.

Tegenwoordig maakt hij het spul liever zelf, omdat hij dan weet wat hij slikt. Met de hulp van de verslavingszorg is hij langzaam aan het afbouwen. Dat moet stapje voor stapje om eventuele afkickverschijnselen buiten de deur te houden. Hij zit nu op een sterkte van 50 procent van zijn vroegere dosis. 'De verslavingszorg zegt dat het de goede kant op gaat', aldus de verdachte. 

Verslaving of niet, GHB is en blijft een illegaal middel, stelde officier van justitie Thea Pitstra. Zij vond dat de Heerenvener voor het drugsbezit en de zes hennepplanten een werkstraf van dertig uur moest krijgen. Daar was de rechter het roerend mee eens.

Categorieën: redactieheerenveen
Waardering van dit artikel:
  • 0.0/5 sterren
(0 beoordelingen)

Reacties (0)

Plaats een reactie

Er zijn nog geen reacties

Je bent niet ingelogd. Klik hier om in te loggen en hier om je te registreren, of plaats meteen je reactie: (door te registreren kan je zelf ook nieuws, foto's, foto albums en video's plaatsen)

Je kunt geen HTML-codes gebruiken in je reactie.

captcha
Naar boven

Meer headlines

stats